BLOG

Marmaris Selimiye Köyü

Nasıl gidilir?

Marmaris'e uzaklığı yaklaşık olarak 40 km olan Selimiye Köyü tatilcilerin son dönemdeki en sık uğrak noktalarından birisidir.Tertemiz koyları ve doğasıyla birlikte insana huzur veriyor.Marmaris'ten Datça istikametine ilerlerken Hisarönü köyünden Bozburun Selimiye istikametine doğru dönerek Selimiye'ye ulaşabilirsiniz.

 

Marmaris-selimiye-köyü

Tarihi hakkında ufak bilgi

Selimiye köyünün bulunduğu yerleşim yerinin tarihi milattan önce 600'lü yıllara ulaşmaktadır.Mükemmel doğasının yanı sıra,Antik çağlara dayanan bir çok tarihi eser kalıntıları mevcuttur.Köyün en yüksek tepesi olan Sarıkaya tepesi'nde ise eski bir kalenin kalıntıları bulunmaktadır.Selimiye köyünde bulunan tiyatro,deniz feneri ve tarihi manastır görülmesi gereken tarihi yapılardır.Hem tarihi hem de doğasıyla sizleri kendisine hayran bırakacaktır.

Neler yapılabilir?

Selimiye, Ege mavisinin çeşitli tonlarını görebileceğiniz ve tadını çıkarabileceğiniz bir köydür. Denize girmek ve Selimiye sahilinde yürümek dinlenmenin en tatlı yoludur. Hatta günlük rutin haline gelebilir, çünkü çok uzun olmayan bir şeritte yürümek fazla zaman almaz.Günlük tekne turuları ile çevredeki koy ve adaları ziyaret etmeniz harika bir etkinliktir.Tekne gezileri için plajın sonundaki kiosklardan ve tekne görevlilerinden bilgi alınabilir.Hemen sahil şeridinde bulunan kilise ,fener ve antik tiyatro Selimiye'de görmeniz gereken tarihi alanlardır.

 

Mesut Değirmenci 11/4/2020 1:07:00 PM

Son Yazılar

Marmaris'e uzaklığı yaklaşık olarak 40 km olan Sel... Devamı için tıklayınız... 11/4/2020 1:07:00 PM
Bölgemizin genel bitki yapısı ağırlıklı olarak orm... Devamı için tıklayınız... 11/4/2020 10:16:00 AM
Kız kumu,Marmaris'e tatile gelen Marmaris'te yaşam... Devamı için tıklayınız... 10/29/2020 2:24:00 PM
İçmeler, Akdeniz iklimine sahip bir beldedir. Kış ... Devamı için tıklayınız... 11/6/2020 5:13:00 PM