BLOG

Marmaris'in Cennet Köşesi İçmeler

Marmaris-icmeler


Her yıl binlerce turist doğa ile iç içe ve pek çok boş zaman aktivitesi ile tatil deneyimi için Marmaris'e akın ediyor. Marmaris, birbirinden güzel küçük kasabaları ile turistlere unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor. Bu küçük kasabalardan İçmeler en popüler yaşlanılacak yerlerden biridir. Daha önce bir balıkçı kasabası olan İçmeler, son zamanlarda dünyada öne çıkıyor. Şehir merkezine 8 km uzaklıkta olan bu güzel beldeye ulaşmak sadece 10 dakika sürüyor.

İçmeler, Akdeniz iklimine sahip bir beldedir. Kış ayları ılık ve yağışlı, yazlar sıcak ve nemlidir. Sıcaklık, Haziran ve Temmuz aylarında zirveye ulaşır. İçmeler yaz boyunca gezilebilir. Ekstra huzur ve sakinlik arıyorsanız, ilkbahar ve sonbaharda da ziyaret etmeniz önerilir.

İçmeler'e Nasıl Ulaşırım?

İçmeler, Marmaris'te bulunan küçük bir kasaba olup, buraya şehir merkezinden ulaşılabilir. İçmeler, 10 dakikada gidilebilen Marmaris'e 8 km uzaklıktadır. Merkezden günlük servislerle İçmeler'e ulaşmak 15-20 dakika sürmektedir. Bu hizmetler gündüz ve gece mevcuttur. Ve Marmaris'e gitmek için otobüse binebilirsiniz. Otobüsler İstanbul'dan 13 saatte, İzmir'den 5 saatte ve Ankara'dan 10 saatte Marmaris'e ulaşıyor. Uçakla gitmeyi tercih ederseniz, Marmaris'e yakın olan Dalaman Havalimanı'na charter seferler bulunmaktadır. Havaalanından ulaşım veya servis hizmetleri vardır.

Marmaris-icmeler-cennet

İçmeler de Neler Yaparım?

İçmeler de gün içerisine yapılabilecek bir çok aktivite bulunmaktadır.Bunların başında sahilde bulunan su sporları gelmektedir.Su suporları aracılığıyla parasalling(Deniz Paraşütü),ringo,muz,kano,jetski vb. aktiviteler ulaşmanız çok kolaydır.İçmelerde bulunan sahil şeridinin her noktasından denize girebilirsiniz bütün plajları mavi bayraklı(temiz plaj)dır.Bunların yanında limanda bulunan tekneler ile günlük tur yapma imknıda bulunmaktadır.Günlük tekne turları ile civarda bulunan masmavi koyları görmek tarif edilemez bir hazdır.Ayrıca gün içerisinde yapabileceğiniz balık tutma ve doğa yürüyüşleri yaşamınıza renk katacaktır.

Marmarisin-cenneti-icmeler

Mesut Değirmenci 11/6/2020 5:13:00 PM

Son Yazılar

Marmaris'e uzaklığı yaklaşık olarak 40 km olan Sel... Devamı için tıklayınız... 11/4/2020 1:07:00 PM
Bölgemizin genel bitki yapısı ağırlıklı olarak orm... Devamı için tıklayınız... 11/4/2020 10:16:00 AM
Kız kumu,Marmaris'e tatile gelen Marmaris'te yaşam... Devamı için tıklayınız... 10/29/2020 2:24:00 PM
İçmeler, Akdeniz iklimine sahip bir beldedir. Kış ... Devamı için tıklayınız... 11/6/2020 5:13:00 PM